ODUNLU ŞÖMİNE MODELLERİ

Yüksek kalite ile bir çok farklı özelliğe sahip Odunlu Şömine modelleri için Vanessa Şömine sizleri bekliyor.

ODUN YAKITLI ŞÖMİNE NEDİR?

Odun yakıtlı şömine modellerinde asansör kapaklı, triptronik, açık ve kapalı kullanıma imkan veren birbirinden farklı bir çok çeşidi mevcuttur. Otomatik damperli, islenmeyi önleyen hava perdesi gibi önemli özelliklere sahiptir. Çift cidarlı çelik ısı odalı eklendiğinde daha iyi ısı vermektedir. Seramik camı, küllük çekmecesi, ısı tutucu paneli gibi ekstra özellikler konforlu bir kullanım imkanı sağlar.

Odunlu Şömine fiyatları ve ücretsiz danışmanlık için bizimle iletişime geçin.
Düz Odunlu Şömine Modeli
Düz Odunlu Şömine

Odun yakıtlı düz şömine modelleri klasik şömine olarak da bilinen düz mekanlarda tercih edilir. Açık veya kapalı sistem, oymalı, taş kaplamalı gibi isteğinize göre bir çok farklı seçenek ile size en uygun şömine uygulamasını tercih edebilirsiniz.

L Tipi Odunlu Şömine

Odun yakıtlı L tipi şömine modelleri duvar ortasına uygulanır. Ateşin her iki taraftan da rahatlıkla seyredilmesine imkan verir. Bulunduğu ortamda yanan ateşin her iki taraftan da görülmesi sebebiyle modern ve şık bir etki sağlar.

L Tipi Odunlu Şömine
U Tipi Odunlu Şömine
U Tipi Odunlu Şömine

Odun yakıtlı U tipi şömine modelleri genel olarak modern dekorasyonlara sahip evlerde tercih edilirler. Başlıca özellikleri arasında düz hatlara sahiptirler, ateşi daha ön plana çıkartırlar ve oldukça şık tasarımlara sahiptirler. Alevin ve şöminenin etkisi her taraftan görünebilsin diye üç tarafı cam ile kaplıdır.

Orta Odunlu Şömine

Odun yakıtlı orta şömine modelleri zeminden tavana kadar kaplama veya tavandan asılı modellerdir. Genel olarak dört taraftan da açık olarak tasarlanmış modern yapılara sahiptir. Ayrıca dört tarafı açık, üç tarafı açık, oval ve prizmatik şeklinde orta şömineler mevcuttur.

Orta Odunlu Şömine
Tünel Odunlu Şömine
Tünel Odunlu Şömine

Odun yakıtlı tünel şömineler aynı zamanda çift taraflı şömine olarak adlandırılmaktadır. Bu şömine modellerindeki en büyük avantaj, duvarın veya bölmenin her iki tarafından da alevlerin manzarasının keyfini çıkarabiliyor olmanızdır. 2 odayı ayırmak için ideal olan iki pencereli şömine modellerindedir.

Odunlu Şömine fiyatları ve ücretsiz danışmanlık için bizimle iletişime geçin.

Odunlu Şömine Hakkında Bilgiler

Odun yakıtlı şömineler ısıtır mı?

Klasik döküm sobalardan çok daha yüksek ısı kapasitesi sahip olduğu için odun yakıtlı şömine modelleri de daha verimli bir şekilde ısıtır. Farklı ısıtma yöntemlerinin aksine odunlu şömineler ortamın havasını kurutmaz ve hayati tehlike yaşamalarına sebep olmaz.

Her eve şömine yapılır mı?

Eğer yaşadığınız eve sonradan odun yakıtlı şömine yaptırmak istiyor ve şömine yapılır mı sorusunu cevap arıyorsanız, evet evinize sonradan da çeşitli şömine modelleri yapılabilmektedir. Odun yakıtlı şömine modellerinin tek ihtiyacı baca sistemidir.

Şöminede hangi odun yakılır?

Kapalı hazneli şöminelerde meşe odunu kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Meşe odunu diğer odunlara göre ısı seviyesi daha yüksek ve yağ miktarının daha düşüktür. Bu sebeple is yapmadığından ötürü tercih edilmektedir.

Şömine odunu ne kadar süre yanar?

Sert olarak bilinen 1 yıl bekletilmiş meşe odunu 3.150 Kalori ısı değerine sahiptir. Üretim sıcaklığı 350 civarı bir derece olması sebebiyle böceklenme ve küflenmeye sebebiyet vermez. Meşe şömine odunları ortalama 3 saat yanar.

Odun Yakıtlı Şömine Örnekleri